17 авг 2018       Курс: 1$ = 28 грн.
 
 
В корзине нет товаров
 
 


  

 

  

 

Новости Интересное Космос и коты
« назад

01 февраля 2012 14:13

Космос и коты

 
До того моменту як в космос полетіла людина, там побували найрізноманітніші тварини. І тільки одні кішки так збили з пантелику вчених, що після першого польоту цих тварин вони відмовилися надалі з ними зв'язуватися.
Кішки знаходяться в оточенні людини не одне тисячоліття. Як відомо, наприкінці 1950-х років відправка в космос живих істот перетворилася з фантастики в реальність. Дивно, що біологи не задіяли у своїх експериментах гуляють самих по собі «мурлик». Адже вони чудово підходили по зростанню, вазі, вимогливості в харчуванні і так званої живучості. Навіть Ціолковський у своїй роботі «Живі істоти в космосі» виклав такі думки: «У плані вивчення космічного простору дуже цікаве використання котів, бо вони - тварини веселі і не схильні до песимізму».
Маючи подібну рекомендацію, кішки повинні були зайняти найкращі місця в кабінах космічних кораблів. Але там для них місця все не знаходилося. Тільки в 1963 році з газет і телебачення стало відомо, що з алжирського дослідного полігону Хаммагір була запущена космічна ракета «Вероніка-47" з котом Феліксом (за іншими даними це була кішка Фелісетта) чорно-білого забарвлення. Пізніше тварину назвали «астрокотом» - першим в світі котом-космонавтом. Хоча, по суті, політ не був космічним. Ракета була призначена для вертикального пуску - капсула піднімалася в космос на висоту приблизно 200 км, проте не зверталася навколо Землі, а поверталася назад і опускалася на парашуті в районі запуску.
Перший старт пройшов 18 жовтня 1963 року в 8:00 9 хвилин. У мозок тварини вживили електроди, щоб здійснювати запис інформації з необхідних зон кори головного мозку. Політ здійснювався на висоті 155 км. Стан невагомості тривало 5 хвилин 2 секунди. У процесі гальмування величина перевантаження хаотично змінювалася від +4 до -4 одиниць. Після відкриття основного парашута перевантаження дорівнювала 7 одиницям. Пошукова служба спрацювала оперативно, і кота Фелікса витягли з контейнера через 13 хвилин 13 секунд після запуску. Після посадки тварина просто втекла з космодрому. Досі Фелікс так і залишається єдиним котом, що побувала в навколоземному просторі.
Повторний, менш вдалий старт пройшов 24 жовтня 1963 року в 6 годин 30 хвилин. У зв'язку з аварійною ситуацією ракета змогла піднятися лише на висоту 88 км, потім вона впала в 120 км від місця запуску (район гори Бешат). Основну частину ракети відшукали тільки через пару днів. Кот-«астронавт», ймовірно, загинув після посадки. В ході польоту, з 120-ї по 210-у секунду, був зафіксований невеликий період невагомості, а прийом телеметричних даних був можливий лише на 140-й секунді, до моменту втрати зв'язку з ракетою.
В результаті, кошти, виділені на недешеву підготовку космонавтів з сімейства котячих, були викинуті практично даремно, і дослідження, намічені після польотів, також були скасовані.
Цілком імовірно, що вчені відмовилися від запуску кішок у відкритий космос до моменту приведення кораблів і супутників до більш комфортним умовам, що задовольняє цих тварин - м'яким лежанка для відпочинку, космічному котячому туалету, наповнювач з якого не літав би всюди интернет магазин Miramax, безлічі їжі і пиття. І, природно, до вирішення основної проблеми: куди падати лапами кішці в стані невагомості?
Але, незважаючи на всю плутанину, монумент кішці-космонавту французи все-таки спорудили!
     
OS X Mountain Lion
подробнее
Angry Birds захватили мир
подробнее
Смартфон заботится о хозяине
подробнее
Ученые «взломали» нейроны мышей
подробнее
Кэмерон погрузился на дно Марианской впадины
подробнее
 
 Copyright © 2018 
   
Разработка веб-сайта: Студия COM.CV.UA
1.7820229530334