22 июл 2018       Курс: 1$ = 28 грн.
 
 
В корзине нет товаров
 
 


  

 

  

 

Новости Мир Рождество в Италии
« назад

22 декабря 2011 16:04

Рождество в Италии

 

В Італії різдвяні свята починаються з передодня Різдва 24 грудня і тривають до 6 січня наступного року, коли на Аппенінах відзначають Епіфанію (Богоявлення). Різдво - традиційно сімейне свято, в Італії є приказка: "Зустрічай Різдво з родиною, а Великдень - з ким хочеш". Різдвяні подарунки - найважливіші й дорогі.
В Італії різдвяні свята починаються з передодня Різдва 24 грудня і тривають до 6 січня наступного року, коли на Аппенінах відзначають Епіфанію (Богоявлення). І хоч в Італії і кажуть, що свята "ідуть" 6 січня, на самій-то справі різдвяні канікули тут тривають куди менше наших новорічних!
Різдво - це традиційно сімейне свято в Італії. Тут навіть побутує приказка: "Natale con i tuoi e Pasqua con chi vuoi" - "Зустрічай Різдво з родиною, а Великдень - з ким хочеш". Різдво - це свято доброти, спокою, радості і братерства интернет магазин Miramax.
На Різдво життя уповільнює свій шалений ритм, дозволяючи, нарешті, провести час у колі сім'ї з самими близькими і дорогими, побалувати себе типовими різдвяними стравами та солодощами і порадувати рідних увагою, турботою і, звичайно ж, подарунками!
Різдвяні подарунки - це найважливіші та дорогі подарунки усього року, і найчастіше їх купують заздалегідь, мало не за кілька місяців.
Особливо дбайливі італійці "готують сани влітку", тобто набувають подарунки на наступне Різдво напередодні - на зимових або літніх розпродажах. Звичайно, їх можна звинуватити в скупердяйство, але, по суті, такі скнари не тільки непогано економлять, а й позбавляють себе від болісних пошуків ідеального подарунка в поспіху, від виснажливої біганини по переповнених перед святами магазинах.
Багато хто купує подарунки не в разнаряженних магазинах, а на різдвяних базарах, дуже популярних в Італії. Виявляється, різдвяні базари - це типово скандинавська, північна традиція, яка, втім, дуже добре прижилася і в сонячній Італії. Різдвяні базари відкриваються в кінці листопада і радують своїх гостей аж до самого передодня Різдва.
Наприклад, в Мілані в грудні щорічно проводиться Fiera dell'artigianato, величезна ярмарок, де можна придбати всяку всячину від ремісників не тільки з усіх регіонів Італії, а й з усього світу!
На різдвяних базарах поменше продають зроблені вручну дерев'яні статуетки, фігурки для Ясел (про них мова піде нижче), свічки, гірлянди, ялинкові іграшки, всілякі подарунки та сувеніри та інші барвисті дрібниці. А іноді на таких базарах можна також покуштувати страви типові того регіону Італії, де проходить ярмарок, і поласувати місцевими солодощами.

Традиційну для нас ялинку - по-італійськи albero di Natale, що буквально перекладається як "різдвяне дерево" - в Італії починають прикрашати 8 грудня, у день непорочного зачаття Діви Марії. Як і в Росії, подарунки в Італії теж прийнято класти під ялинку.
Крім ялинки, цим атрибутом Різдва є Ясла (presepe), місце, де і з'явився на світ Ісус Христос. Ясла - це стилізований вертеп з барвистими фігурками Діви Марії, Йосипа, волхвів і звірів, які жили в яслах, коли народився Ісус. А ось фігурку самого Ісуса додають лише 25 грудня, після того, як він і народиться!
Зазвичай фігурки роблять з глини, пап'є-маше, дерева, пластмаси, але зустрічаються і подарункові Ясла зі срібла. Ясла поряд з ялинкою - зосередження різдвяних святкувань у кожній родині. А є й сім'ї, де жінки-майстрині самі роблять і прикраси для ялинки, і святкові декорації для дому, і навіть фігурки для Ясел!
Головний колір Різдва - червоний, тому в багатьох сім'ях ялинка декорована червоними кулями, святковий стіл накритий червоною скатертиною, а будинок прикрашають stelle di Natale з яскраво-бордовими квітами. Рослина, яка італійці називаються "різдвяною зіркою" - це ніщо інше, як Пуансеттія або Молочай прекрасний, завезене в Європу з Мексики. Що й говорити, квітка дійсно дуже гарний та святковий!
Ну, і звичайно, Італія була б не Італією, якби тут не було цілого калейдоскопа місцевих вірувань интернет магазин Мирамакс, різдвяних звичаїв і традиційних страв для кожного регіону країни. Про кухню я вам розповім наступного разу, а зараз хочу поділитися з вами деякими італійськими традиціями вручення подарунків. Хто знає, може, хтось і скористається у нас на Новий Рік!
Зазвичай подарунки в Італії прийнято відкривати після святкової вечері 24 грудня, але, якщо в сім'ї є маленькі діти, то тоді потай від них барвисті пакети і коробки кладуть під ялинку, де вранці 25 грудня їх і знаходить щаслива дітвора, вірячи, що вночі їх приніс ніхто інший, як італійський Дід Мороз, Babbo Natale.
А ще тут існує ось така мила традиція: на ніч місцевим Дідові Морозу прийнято залишати що-небудь солодке і склянка молока - підкріпитися в нагороду за працю з доставки подарунків.
А ось до дітвори з Тренто, Удіне, Верони, Лоді, Павії, Кремони, Мантуї, Бергамо і Бреши, крім Діда Мороза, подарунки приносить ще й Свята Лучія із Сіракуз 13 грудня!
Малюкам в області Альто Адідже і Фріулі, в Беллуно, Трієсті і Барі подарунки приносить Святий Миколай. А дітвора сусіднього з Австрією італійського регіону Альто Адідже увечері 24 грудня чекає Christkind, так тут називають малюка Ісуса.
З наступаючими святами!
     
OS X Mountain Lion
подробнее
Angry Birds захватили мир
подробнее
Смартфон заботится о хозяине
подробнее
Ученые «взломали» нейроны мышей
подробнее
Кэмерон погрузился на дно Марианской впадины
подробнее
 
 Copyright © 2018 
   
Разработка веб-сайта: Студия COM.CV.UA
1.9684588909149