22 июл 2018       Курс: 1$ = 28 грн.
 
 
В корзине нет товаров
 
 


  

 

  

 

Новости Красота и здоровье “Бёрнаут” - выгорание на работе
« назад

23 декабря 2011 11:37

“Бёрнаут” - выгорание на работе

 
Журнал Spiegel присвятив цьому феномену серію публікацій. У Росії до цієї проблеми не готові поставитися серйозно
Йорг Аренд, фізіотерапевт з німецького Касселя - одна з жертв епідемії, що охопила німецькі офіси. Він описує свої відчуття так: "Уявіть шматок м'яса в каструлі з гарячою водою. Від нагріву він швидко підніметься наверх - це депресія. Той же шматок в холодній воді спливає не відразу. "Бернаут" виглядає саме таким чином. "
Російські лікарі не виділяють "бернаут" як окрему хворобу, включаючи його у загальне поняття депресії. Причому, на думку Неллі Патерик, психіатра вищої категорії з Новосибірської муніципальної клініки, проблеми з роботою стоять навіть не на першому місці в списку причин депресії в Росії. "У першу п'ятірку входять розставання з близькою людиною, неприємності на роботі, складні стосунки з дітьми, родичами і часті хвороби." Патерик пояснює: "Симптоми бувають різні: погано на душі, нічого не цікаво, все валиться з рук, лінь йти в магазин, погіршуються сон і апетит. Але найголовніше - пропадає радість життя. Часом доходить і до крайнощів - повна анестезія почуттів, спроби покінчити життя самогубством ".
Ось типова історія хворого важкою депресією в переказі лікаря-психіатра однієї з російських клінік: "Жінка приховує свій стан від близьких. Одного вечора її виявляють повішеною на цвяху в коридорі власної квартири. Двоє маленьких дітей задушені в залі. Поряд записка про те, що сенсу жити далі немає. "
У Німеччині віддають собі звіт, у що депресія - і, зокрема, "бернаут" - може вилитися в крайньому випадку. Тому роботодавець іде назустріч хворому. "У мене помер кохана людина - мати. Після цього все стало валитися з рук. З роботою ставало все гірше і гірше, я просто не міг бачити своїх колег. Роботодавець попросив мене розібратися зі своїми проблемами якомога швидше, однак змушений був сплатити перші шість тижнів лікування по лікарняному. Ще півроку страхова компанія перераховувала мені 70 відсотків від колишньої зарплати. Я видужав і був прийнятий назад на ту ж роботу ", - рассказивиет свою історію, звичайну для Німеччини, Йорг Аренд.
У Росії працюючій людині вилікуватися набагато складніше. Простіше взяти хвороба за поганий настрій, тоді як ступінь депресії може бути критичною. Часто їх направляють до психотерапевта лікарі інших спеціальностей або родичі.
Вирушаючи на прийом до лікаря, жертва депресії ризикує опинитися у психіатричній лікарні не по своїй волі. Якщо людина становить небезпеку для себе самого, так наказує вчинити з ним наказ МОЗ № 245 від 2 вересня 1992 року.
Лікування тяжкої депресії проходить довго, в стаціонарі, із застосуванням ліків-антидепресантів, початківців діяти в повній мірі після накопичення в організмі - через три-чотири тижні интернет магазин miramax. Повний курс лікування становить більше року. "Работадателем схильні не включати психіатричні послуги в стандартні страхові пакети, - визнає Олег Пархоменко, лікар вищої категорії приватної московської клініки" Роса ", - Принаймні в моїй практиці таких випадків не було". Після медико-соціальної експертизи хворому можуть присвоїти третю (робочу) групу інвалідності і після одужання часто радять змінити професію. Коли виникає бажання повернутися в сім'ю і на роботу, пацієнта виписують з клініки.
Страх опинитися на вулиці з довідкою про інвалідність змушує уникати будь-якої допомоги з боку професіоналів. "У Росії два психологи - алкоголь і церква. - Констатує Геннадій Прончев, викладач соціологічного факультету МГУ. - Соціальні механізми в Німеччині і Росії різні, швидше хворий розповість про свої проблеми першому зустрічному в рюмочної, ніж звертатися за реальною допомогою ".
Залишаються два варіанти: або шарлатани, або недешеві приватні клініки. "До нас із психологічних розладів приходять соціально-адаптовані жінки, у яких ще збережена сім'я і робота, - змальовує клієнтуру клінік Олег Пархоменко. - Інші звертаються до ворожок, цілителів, служителям церкви, гомеопатам ".
Так як же, пішовши з головою в роботу, не виявити себе один на один з важкою депресією? Неллі Патерик дає лаконічний рада: "При перших же ознаках депресії не боятися звернутися до психіатра".
     
OS X Mountain Lion
подробнее
Angry Birds захватили мир
подробнее
Смартфон заботится о хозяине
подробнее
Ученые «взломали» нейроны мышей
подробнее
Кэмерон погрузился на дно Марианской впадины
подробнее
 
 Copyright © 2018 
   
Разработка веб-сайта: Студия COM.CV.UA
1.9042980670929